Yozgat Bozok Üniversitesi

YÜKSEKOKULUMUZDAN HABERLER

Donanımlı ve Hedef Odaklı Gençlik Konferansı gerçekleştirildi

Donanımlı ve Hedef Odaklı Gençlik Konferansı gerçekleştirildi

Üniversitemiz Akdağmadeni Meslek Yüksekokulu bünyesinde 21 Ekim 2019 tarihinde, Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa BÖYÜKATA tarafından ‘Donanımlı ve Hedef Odaklı Gençlik’ konulu konferans düzenlenmiştir.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan etkinlik, Meslek Yüksekokulu müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Özalp’in açılış konuşması ile devam etmiştir.

Dr. Öğr. Üyesi Mustafa ÖZALP konuşmasında, “Donanımlı ve Hedef Odaklı” olmanın önemine değinerek, bir kişinin donanımlı ve hedef odaklı olabilmesi için neler yapması gerektiği ve kendisini nasıl yetiştirmesi gerektiğine dair konulara değinmiştir.  

Okul müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Mustafa ÖZALP, ayrıca konuşmasının sonunda konferansı yapan, üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa BÖYÜKATA’ya teşriflerinden dolayı teşekkür etmiştir.

Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa BÖYÜKATA, ‘Donanımlı ve Hedef Odaklı Gençlik’ konulu konferansında, mizaç kişilik ve karakter kelimelerinin tanımlarını yaparak başladığı konuşmasında, öncelikli olarak her bireyin doğuştan belirli özelliklere sahip olduğunu ve bunların çevresi tarafından ortaya çıkarıldığını belirtmiştir. Bugün okumuş olduğumuz bölümlerin, ilgi duyduğumuz alanların ve çalışmış olduğumuz mesleklerin aslında çocukluğumuzda bizlerde mevcut olduğunu ve zaman içerisinde yönelimlerin öze döndüğünden bahsetmiştir. Bununla birlikte hayatta herkesin bir amaca yöneldiğini ve amaç ne olursa olsun istenilen hedefe ulaşmak için planlı ve hedef odaklı çalışmanın öneminden bahsetmiştir. Hedef doğrultusunda bilinçli ve ortak çalışmanın önemine vurgu yapmıştır. Toplumsal başarı ve mutluluğun, toplumun üyeleri olarak bireylerin başarı ve mutluluğundan geçtiğini vurgulayan BÖYÜKATA, öğrencilere başarılarının devamını dileyerek konuşmasını sonlandırdı. 

Konferansın sonunda MYO Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Mustafa ÖZALP günün anlam ve önemine binaen Prof. Dr. Mustafa BÖYÜKATA’ ya teşekkür plaketi taktim etmiştir.

22.10.2019 11:35