Bozok Üniversitesi

"Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi" düzenlendi

Akdağmadeni Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü tarafından öğrencilere yönelik olarak 21 Ekim 2019 günü "Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi" gerçekleştirildi. Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata tarafından verilen eğitime Akdağmadeni Meslek Yüksekokulu'ndan 50 civarında öğrenci katıldı. Yoğun ve yorucu geçen eğitim seminerinden öğrencilerin memnun kaldığı gözlendi. 

Prof. Dr. Mustafa Böyükata, proje döngüsü yönetimi, proje bileşenleri, proje yazımında izlenecek yollar ve etkili bir proje yazımı açısından dikkat edilecek hususlarda bilgiler verdi. Etkileşimli geçen programda öğrencilerin sorularına da cevaplar verildi. Ayrıca kavramlardan hareket edilerek ortak fikir geliştirme ve projelendirme etkinlikleri gerçekleştirildi. Öğrenciler sekiz gruba ayrılarak proje fikri geliştirme ve tasarlama bakımından temel düzeyde etkinlikler için atölye çalışmalarına dahil edildi. Beyin fırtınası ve SWOT analizi yaklaşımları ile uygulamalar yapıldı. 

Program sonunda öğrencilere Katılım Belgesi verilmesinin ardından, Akdağmadeni Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Mustafa ÖZALP, davetlerini kırmayarak verdiği katkılardan dolayı Prof. Dr. Mustafa Böyükata’ya teşekkür etti.

23.10.2019 13:12