Yozgat Bozok Üniversitesi

YÜKSEKOKULUMUZDAN HABERLER

YOZGAT BOZOK ÜNİVERSİTESİ AKDAĞMADENİ MESLEK YÜKSEKOKULUMUZUN YENİ BİNASI DÜZENLENEN TÖRENLE HİZMETE AÇILDI

YOZGAT BOZOK ÜNİVERSİTESİ AKDAĞMADENİ MESLEK YÜKSEKOKULUMUZUN YENİ BİNASI DÜZENLENEN TÖRENLE HİZMETE AÇILDI

Törene  Anayasa Komisyonu Başkanı ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey, Akdağmadeni  Kaymakamı Alp Eren Yılmaz, İlçe Belediye Başkanı İrfan Dinç, Üniversitemiz Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bülent Çiftçi, Prof. Dr. Fuat Köksal,  üniversitemiz senato ve yönetim kurulu  üyeleri, üniversitemiz Genel Sekreter Vekili Doç. Dr. Mahmut Kılıç, Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Özalp,  daire müdürleri, ilçe protokolü, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış töreninin ilk konuşmasını Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Özalp yaptı. Özalp konuşmasında yeni meslek yüksekokulu binasının fiziki ve genel durumu hakkında bilgiler vererek yapının başta üniversitemize ve ilçeye hayırlı ve uğurlu olması temennilerinde bulundu. Özalp konuşmasının devamında, sürdürülebilir bir büyüme ve kalkınmada Meslek Yüksekokullarının önemine vurgu yaparak,

“Meslek Yüksek Okullarının bir ülkenin başta sanayi sektörü olmaka üzere, birçok sektöre alanında uzman, ara eleman yetiştiren okullar” olduğunu söyledi.

Bugün, Yozgat Bozok Üniversitesi ve Akdağmadeni ilçesi için önemli ve anlamlı bir gün  olduğuna dikkat çekerek konuşmasına başlayan  Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey, göreve başladığında ilçede bulunan ve eğitime devam eden meslek yüksekokulu  binasının mutlaka yenilenmesi gerektiğini ve bu  hususu da dönemin bakanı Sayın Bekir Bozdağ’a ilettiğini belirterek şunları söyledi: “Akdağmadeni’ndeki Meslek Yüksekokulunu yenilemediğimiz sürece galiba bizi uyku tutmayacak. Sayın Bakanımızın desteği ile buraya yeni bir okul binası yapma imkânımız oldu. 2018-2019 eğitim öğretim yılında bu binayı hizmete alacağız demiştik. Müteahhidimiz de sağ olsun sözünde durarak zamanında yetiştirdi ve biz eğitim-öğretim döneminin başında bu binada hizmet verme imkânına nail olduk.” dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey, 9bin 184 metrekare alana sahip Akdağmadeni Meslek Yüksekokulu yeni binasının 28 derslik, 6 laboratuvar, 45 akademisyen odası, yemekhane, konferans salonu ve sosyal donatılardan oluştuğunu ve bu yapıyı  14 milyon 694 TL maliyetle tamamladıklarını söyledi.

Törende konuşan Anayasa Komisyonu Başkanı ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ,  eğitimin her işin başında geldiğini ve eğitime yapılan yatırımların en kıymetli yatırım olarak gördüklerini söyledi. Yozgat Bozok Üniversitesi'nin fakülteleri, yüksekokulları ve meslek yüksekokulları ile Türkiye’nin saygın üniversiteleri arasında yerini aldığını belirten Anayasa Komisyonu Başkanı ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, “Bozok Üniversitesi bugün 20 bini aşan öğrenci sayısı, 2 bini aşan akademik ve idari personeli  ile adından da, varlığından da güçlü bir şekilde söz ettirmektedir” dedi.

Anayasa Komisyonu Başkanı ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ konuşmasının devamında: “Bugün Türkiye’nin kadim üniversitelerinden Ankara Üniversitesin de ne varsa neredeyse tamamına yakını 2006 doğumlu Bozok Üniversitesinde bulunmaktadır.  Yozgat Bozok Üniversitesi'nin 65 bin üniversite içerisinde ilk iki bin üniversite içerisinde yer alması bizi ayrıca onurlandırmış ve gururlandırmıştır.  Ben bu vesile ile hem Rektörümüze, hem akademik kadroya hem de öğrencilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Yozgat Bozok Üniversitesi fiziki ve diğer imkânları her geçen gün daha da güçleniyor ve güçlenecektir.” dedi.

a1

rektör

a2

 

a4

a5

a6

07.08.2019 14:05