Yozgat Bozok Üniversitesi

DUYURULAR

2020-2021 Güz Dönemi Uzaktan Eğitim Tek / Üç Ders Sınav Duyurusu

15.02.2021-17.02.2021 tarihleri arasında yapılacak olan tek ders ve üç ders sınavları Bozok Öğrenme Yönetim Sistemi (BOYSİS) üzerinden yapılacaktır.

Sınav tarihleri web sayfamızda ve BOYSİS üzerinden oluşturulacak ilgili dersin sayfasında ilan edilecektir.

Tek ders ve üç ders sınavlarına girmek için yeniden açılan dersler http://boysis.bozok.edu.tr üzerinden ders listesinden görebilirsiniz. 

BOYSİS’i ilk defa kullanacak öğrencilerimiz https://yobutv.bozok.edu.tr/tr/video-grup/boysis/ogrenci adresinden yardım videolarına erişebilirler.

Tek / Üç ders dilekçesini en geç 12.02.2021 tarihi mesai saati (16.00) bitimine kadar akdagmyo@yobu.edu.tr iletilmesi gerekmektedir.

Tek / Üç ders dilekçesi için butona tıklayınız.


Dikkat: Tek ders ve üç ders sınavları Yozgat Bozok Üniversitesi Eğitim - Öğretim ve Sınav Yönetmeliği usul ve esaslarına göre yürütülür.

Tek ders sınavı

MADDE 29 – (1) Tek ders sınavı; mezuniyet için öngörülen derslerin biri dışında tümünden başarılı olup, tek dersi kalan öğrenciler ile başarısız notu olmadığı halde genel not ortalaması 2,00’nin altında olan son yarıyıl öğrencilerine CC altında not aldıkları tek ders için kullanacakları bir sınavdır. Sınava girebilmek için dersin devam şarnı yerine germiş olmak gerekir. (2) Klinik, laboratuvar, birme tezi, ödevi veya projesi ve atölye gibi uygulamalı dersler için tek ders sınav hakkı tanınmaz. (3) Tek ders sınav hakkını kullanmak isteyen öğrenciler, bütünleme sınav sonuçlarının ilanından sonraki beş iş günü içinde dilekçelerini ilgili akademik birimin öğrenci işleri bürosuna vererek bu haktan yararlanırlar. (4) Tek ders sınavı, her yarıyıl sonu akademik takvimde belirlenen tarihlerde yapılır. 

Üç ders sınavı

2012 ve öncesi yıllarda okulumuza kayıt olan öğrencileri kapsamaktadır.

10.02.2021 23:56